Rooibos przeciw alergii

Autor:: W: Herbata Dnia: środa, lipiec 8, 2015 Komentarzy: 0 Wyświetleń:: 1505

poradnik-herbata-przeciw-alergii

W tym roku mamy całkiem ciepłą wiosnę, powoli zbliżamy się do lata.

Wszyscy cieszą się na dobrą pogodę, jednak niektórzy patrzą na to trochę mniej optymistycznie - alergicy. Niestety ładna pogoda i suche powietrze sprzyja pyleniu roślin. Z ostatnich badań wynika, że objawy alergii deklaruje ponad 40 % ludzi w Polsce. Oznacza to, że prawie co drugiemu, przeciętnemu "Nowakowi" dokucza katar, kaszel bądź jakaś wysypka. Jeżeli jesteś w tym szerokim gronie bądź po prostu jesteś ciekawy polecamy zapoznać się z właściwościami  czerwonokrzewu.

Czerwonokrzew potocznie znany jako Rooibos poza wyjąkowym, przyjemnie miodowym smakiem wyróżnia się dużym wachlarzem właściwości wspomagających leczenie, m.in. właściwościami przeciwalergicznymi. Zawiera on bowiem kwarcetynę – naturalną substancję chemiczną, która znajduje swoje zastosowanie w lecznictwie. Hamuje ona wydzielanie histaminy co wspomaga walkę ze skutkami alergii oraz drobnymi stanami zapalnymi. Ponadto rooibos zawiera dużą dawkę witaminy C oraz rutyny co pozwala wzmocnić naczynia krwionośne. Brak teiny oraz garbników sprawia, że napar z rooibosa można pić od najmłodszych lat.

Dla wybrednych maluchów polecamy rooibosa z pomarańczą i pistacją o delikatnie słodkim aromacie bądź z dodatkiem honeybush [ODPRĘŻENIE] o bardziej miodowej nucie zapachowej. Dla miłośników owocowych pozycji polecamy go z dodatkiem żurawiny i płatków róży bądź z pigwą oraz pomarańczą.
Rooibos w przeciwieństwie do herbat nie potrzebuje specjalnego odpowiednio długiego bądź krótkiego zaparzania. Zalewamy go świeżo zagotowaną wodą i parzymy około 3 do nawet 7 minut. Wspaniale smakuje różwnież schłodzony z odrobiną cukru trzcinowego dla podkreślenia aromatu.