Pu-Erh 

Czerwona herbata Pu Erh

W ofercie sklepu online Tea Club znajduje się czerwona herbata Pu-erh wysokiej jakości. To wyjątkowy gatunek herbaty – krótka fermentacja, której poddawane są liście herbaty sprawia, że napar charakteryzuje się lekko czerwoną barwą i wyrazistym posmakiem. Łagodna fermentacja w przypadku Pu-erh zostaje przerwana, gdy listki na końcach stają się lekko czerwone. Wykazuje ona dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale również obniża cholesterol i chroni zęby przed próchnicą. Pu-erh poprawia pamięć, normalizuje poziom ciśnienia i zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych.

Herbata Pu Erh dostępna w Tea Club

Podkategorie

  • Aromatyzowana

    Herbata pu erh ma znakomite właściwości odchudzające oraz obniżające poziom cholesterolu we krwi. Przy długotrwałym spożywaniu zapobiega także odkładaniu się złogów miażdżycowych w tętnicach oraz pomaga pozbywać się toksyn z organizmu. Nie każdy jednak odnajduje w sobie pasję do jej wyrazistego smaku, dlatego aby nie rezygnować z jej leczniczych właściwości proponujemy herbaty czerwone aromatyzowane. Dodatek owoców, słodkich kawałków czekolady, czy aromatycznych płatków kwiatów sprawiają, że herbata pu erh staje się przyjemna w odbiorze nawet dla jej sceptyków

  • Klasyczna

    Listki herbaty Pu-erh są poddawane krótkiej fermentacji, której zawdzięczają lekko czerwoną barwę i wyrazisty posmak. Łagodna fermentacja w przypadku Pu-erh zostaje przerwana, gdy listki na końcach stają się lekko czerwone. Później herbaty te leżakują w specjalnych pomieszczeniach nabierając swoich wybitnych właściwości. Herbata czerwona wykazuje dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale również obniża cholesterol i chroni zęby przed próchnicą. Pu-erh poprawia pamięć, normalizuje poziom ciśnienia i zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Długość procesu leżakowania determinuje skuteczność jej walki z nadmiernymi kilogramami i niechcianym cholesterolem, a także wpływa na głębię jej smaku.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Czerwona herbata Pu Erh

Czerwona herbata Pu-erh – smocza herbata

Czerwona herbata Pu-erh jest uważana za jedną z najbardziej aromatycznych herbat. Wyróżnia ją ziemisty posmak o korzennej nucie i specyficzny zapach. Ze względu na to, że procesy fermentacyjne w przypadku tej herbaty zachodzą krócej, zawiera ona więcej enzymów i polifenoli. To im zawdzięcza swoje charakterystyczne właściwości odchudzające. Właśnie dlatego osoby przebywające na różnych dietach chętnie raczą się tym wybornym naparem. Można pić nawet po sześć filiżanek Pu-erh dziennie. Najlepiej pić tę herbatę pół godziny po każdym posiłku.

Pu-erh to moc możliwości

Wybierając swoją kompozycję smakową, warto wziąć pod uwagę, że jest kilka odmian czerwonej herbaty, ale wszystkie gatunki należą do herbat półfermentowanych. Nierzadko po zakończeniu procesu fermentacji czerwona herbata Pu-erh dojrzewa jeszcze w specjalnych warunkach, czyli leżakuje (najdroższe i herbaty leżakują nawet pięćdziesiąt lat, zanim uzyskają odpowiednio wyraziste nuty smakowe). Produkuje się je głównie w południowo-wschodnich Chinach i na Tajwanie.

W naszym asortymencie zebraliśmy wyjątkowe kompozycje smakowe – od tych klasycznych, pozbawionych jakichkolwiek dodatków, po te aromatyzowane. Serdecznie polecamy Państwu między innymi pełną smaku i aromatu kompozycję na bazie czerwonej herbaty Pu-erh, która zawiera cząstki gruszki. Wyróżnia się wyjątkowym, owocowym smakiem. Całość wzbogacają listki jeżyn i płatki słonecznika, a kremowo-wiśniowe nuty dodają charakteru całej kompozycji. Ponadto polecamy Pu Erh Chińska Wiśnia, czy aromatyczne połączenie czerwonej herbaty Pu Erh śliwka z porzeczką. Napar ma intensywny aromat, z delikatną nutą goryczki i wyczuwalnym posmakiem wędzenia. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wiele innych wariacji smakowych, które naprawdę warto wypróbować.

Czerwona herbata dostępna w sklepie Tea Club