Herbata Zielona Japan Tamaryokucha Powiększ

Japan Tamaryokucha Organic

Wyjątkowa zielona herbata z regionu Goto,  która poddawana jest działaniu pary wodnej

6701 | OX-8102621160


Cena: 17,70 zł

Udostępnij:

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Darmowa dostawa od: 100,00 zł

Wyjątkowa zielona herbata z regionu Goto,  która poddawana jest działaniu pary wodnej, zachowując i potęgując swoje zdrowotne właściwości. Ponadto listki są kilkakrotnie rolowane, dzięki czemu przyjmują ciekawy wygląd. Jasny napar posiada delikatny smak z wyczuwalną roślinną nutą. Dodatkowo w naparze odnajduje się delikatny akcent zielonych migdałów. Polecana dla odprężenia i napawania się wykwintnym smakiem tego specjału.

Tamaryokucha, zwana guricha (po japońsku: 玉 绿茶, oznacza ”zwinięta zielona herbata”) jest najwyższej jakości herbatą należącą do japońskich specjałów. Pijana jest przy uroczystych okazjach. Łagodniejsza w porównaniu do innych japońskich herbat. Szmaragdowy napar tej herbaty wyróżnia nutka dymnego aromatu o lekko ostrym smaku. Proces zatrzymania utleniania przebiega nad parą wodną, dzięki czemu w większym stopniu zatrzymane są witaminy i przeciwutleniacze w liściu. 

Tamaryokucha to rodzaj japońskiej herbaty produkowanej metodami typowymi dla Chin. Herbata jest gotowana na parze, a następnie suszona na gorącym powietrzu w obracającym się bębnie, delikatnie zakręcając lub zwijając liście.

Pochodzące z Wysp Goto w prefekturze Nagasaki ciemnozielone liście są drobne i spiralnie rolowane. Po zaparzeniu dają jasnozielony lub szmaragdowy kolor naparu. W smaku jest delikatna, przyjemnie słodka.

Pochodzenie nazwy tej herbaty: tama 玉 nawiązuje do zakrzywionych klejnotów znajdowanych w antycznych japońskich kurhanach, z słowo ryokucha 緑茶 (czyt „riokcia”) to herbata zielona. Tamaryokucha 玉緑茶, czyli herbata zielona w kształcie haczykowatych klejnotów.

Parzenie: 75°C, 1-3 minuty.

Dodaj opinię na temat tego produktu a otrzymasz dodatkowy rabat na zakupy w Naszym sklepie.
Oceń 
2021-04-15
Tamaryokucha Goto

Super Guricha :) Wyraznie nabiera zielonego koloru naparu w drugim parzeniu, w zapachu liści jak i aromacie dominują morskie akcenty. Polecam takie zalecenia: 6g liści/250 ml wody I parzenie 60s II 30s i II 50s

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Japan Tamaryokucha Organic

  Japan Tamaryokucha Organic

  Wyjątkowa zielona herbata z regionu Goto,  która poddawana jest działaniu pary wodnej

  Inne produkty z tej kategorii