Matcha China Shao Xing Organic 1,5g Powiększ

Matcha China Shao Xing Organic 1,5g

Jedna porcja sproszkowanej herbaty Matcha w saszetce zawierającej 1,5g. Kolor naparu jest groszkowo-zielony, a smak zdominowany przez lekką słodycz.

349 | OX-810229

349 | OX-8102292238


Cena: 3,90 zł

Udostępnij:

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Darmowa dostawa od: 100,00 zł

Jedna porcja sproszkowanej herbaty Matcha w saszetce zawierającej 1,5g. Pochodzi z Chin, z powiatu Shaoxing, prowincji Zhejiang, a ogrodu Yuchacun.

Pomimo, że Matcha to oryginalna cermonialna japońska herbata, to jej chiński wariant zdecydowanie należy do jakości premium. Kolor naparu jest groszkowo-zielony, a smak zdominowany przez lekką słodycz. Ta propozycja jest produkowana w tradycyjnym, japońskim stylu w regionie Shao Xing. Ze względu na swój wyjątkowy smak, jest polecana zarówno osobom, które dopiero poznają świat herbaty Matcha, jak i jej miłośników. Jej aromat i smak jest zdominowany przez charakterystyczną słodycz młodego groszku oraz świeżych orzechów.


Napar z Matchy składa się z samych liści, które wcześniej zostały sproszkowane. Dzięki temu spożywamy całe liście zielonej herbaty, w dodatku tej najwyższej jakości. Matcha dostarcza do organizmu znacznie więcej składników odżywczych (aminokwasów, witamin, minerałów oraz błonnika) niż tradycyjny napar z liści zielonej herbaty. W matchy znajduje się bardzo dużo antyoksydantów zwanych polifenolami. Szacuje się, że jeden kubek Matchy jest równowartością nawet 10 kubków zielonej herbaty.

Regularne picie zielonej herbaty, w tym również Matchy, ma działanie stabilizujące nastrój, zmniejszające stres i niepokój. Ponadto, Matcha zawiera tak dużo teiny, że często nazywana jest "herbacianym espresso". Pozwala na zachowanie czujności umysłu na okres od 3 do 6 godzin.

Matchę produkuje się z najwyższej jakościowo herbaty zbieranej wiosną. Herbaciane krzewy przed zbiorami przykrywa się trzcinowymi matami rozciągniętymi na specjalnych konstrukcjach, chroniąc w ten sposób młode liście przed bezpośrednim dostępem promieni słonecznych. Zacienienie plantacji wynosi wtedy 90%, a cały ten proces sprawia, że liście są bogatsze w antyoksydanty. Stosunkowo długi czas spędzany w zacienieniu owocuje specyficznym smakiem umami, który nazywany jest piątym smakiem.

Jedna saszetka wystarcza na przygotowanie jednej porcji naparu. Idealnie sprawdza się w celach degustacyjnych lub w podróży.Sposób przygotowania:
Wsypać jedną saszetkę do miseczki, dodać 75 ml przegotowanej wody o temp. 80°C i ubijać bambusową miotełką (chasen) przez około 30 sekund. Przyrządzając matchę otrzymujemy piękny żywozielony napój z apetyczną pianką na powierzchni.

Dodaj opinię na temat tego produktu a otrzymasz dodatkowy rabat na zakupy w Naszym sklepie.

Napisz opinię

Matcha China Shao Xing Organic 1,5g

Matcha China Shao Xing Organic 1,5g

Jedna porcja sproszkowanej herbaty Matcha w saszetce zawierającej 1,5g. Kolor naparu jest groszkowo-zielony, a smak zdominowany przez lekką słodycz.

Inne produkty z tej kategorii