Matcha Korea Jeju Organic 15x1,5g Powiększ

Matcha Korea Jeju Organic 15x1,5g

346 | OX-810108

346 | OX-8101082243

Nowy produkt


Cena: 56,00 zł

Udostępnij:

Koszt dostawy od: 10,20 zł

Darmowa dostawa od: 100,00 zł

Opakowanie zawierające 15 sztuk sproszkowanej herbaty Matcha w saszetkach po 1,5g. Pochodzi z wyspy Jeju, która należy do Korei Południowej.

Jej liście są delikatnie przykrywane przed zbiorami, a ich zbiór odbywa się każdej wiosny. Kolor naparu jest szmaragdowo-zielony, a jego smak i zapach jest bardzo bogaty i wyrafinowany. Przypomina młody, lekko słodki groszek.


Napar z Matchy składa się z samych liści, które wcześniej zostały sproszkowane. Dzięki temu spożywamy całe liście zielonej herbaty, w dodatku tej najwyższej jakości. Matcha dostarcza do organizmu znacznie więcej składników odżywczych (aminokwasów, witamin, minerałów oraz błonnika) niż tradycyjny napar z liści zielonej herbaty. W matchy znajduje się bardzo dużo antyoksydantów zwanych polifenolami. Szacuje się, że jeden kubek Matchy jest równowartością nawet 10 kubków zielonej herbaty.

Regularne picie zielonej herbaty, w tym również Matchy, ma działanie stabilizujące nastrój, zmniejszające stres i niepokój. Ponadto, Matcha zawiera tak dużo teiny, że często nazywana jest "herbacianym espresso". Pozwala na zachowanie czujności umysłu na okres od 3 do 6 godzin.

Matchę produkuje się z najwyższej jakościowo herbaty zbieranej wiosną. Herbaciane krzewy przed zbiorami przykrywa się trzcinowymi matami rozciągniętymi na specjalnych konstrukcjach, chroniąc w ten sposób młode liście przed bezpośrednim dostępem promieni słonecznych. Zacienienie plantacji wynosi wtedy 90%, a cały ten proces sprawia, że liście są bogatsze w antyoksydanty. Stosunkowo długi czas spędzany w zacienieniu owocuje specyficznym smakiem umami, który nazywany jest piątym smakiem.

Jedna saszetka wystarcza na przygotowanie jednej porcji naparu. Idealnie sprawdza się w celach degustacyjnych lub w podróży. Całe opakowanie zawiera 15 saszetek.Sposób przygotowania:
Wsypać jedną saszetkę do miseczki, dodać 75 ml przegotowanej wody o temp. 80°C i ubijać bambusową miotełką (chasen) przez około 30 sekund. Przyrządzając matchę otrzymujemy piękny żywozielony napój z apetyczną pianką na powierzchni.

Dodaj opinię na temat tego produktu a otrzymasz dodatkowy rabat na zakupy w Naszym sklepie.

Napisz opinię

Matcha Korea Jeju Organic 15x1,5g

Matcha Korea Jeju Organic 15x1,5g

Inne produkty z tej kategorii