Formosa Oolong Powiększ

Formosa Oolong

Tajwańska herbata typu Oolong. Tym, co wyróżnia ją na rynku są liście camelia sinesis poddane fermentacji na poziomie 40-50%, które po zaparzeniu tworzą łagodny, zrównoważony smak z nutką prażenia. 

756 | OX-212002107


Cena: 10,00 zł

Udostępnij:

Koszt dostawy od: 0,00 zł

Darmowa dostawa od: 100,00 zł

Tajwańska herbata typu Oolong. Tym, co wyróżnia ją na rynku są liście camelia sinesis poddane fermentacji na poziomie 40-50%, które po zaparzeniu tworzą łagodny, zrównoważony smak z nutką prażenia. Jej delikatny smak jest idealny dla wielbicieli niezapomnianych aromatów, którzy wciąż chcą odkrywać nowe kompozycje smakowe. Ma ciemnozielone, zrolowane liście, które dają przejrzysty napar o żółto-złotej barwie.


Herbata oolong to rodzaj półfermentowanej herbaty, która bywa nazywana herbatą niebieską. Coraz więcej osób jest w stanie docenić wyjątkowy smak tego subtelnego naparu zaparzonego z wysokogatunkowych liści. Co wyróżnia tę herbatę spośród innych? Częściowo utleniony oolong łączy w sobie właściwości herbat zielonych oraz czarnych, dzięki czemu właśnie ten gatunek wykazuje najwięcej dobroczynnych właściwości wpływających pozytywnie na zdrowie. Jednocześnie pomaga on zadbać o komfort psychiczny. Wspomaga walkę ze stresem i przemęczeniem, na które wszyscy jesteśmy narażeni.

Parzenie tego subtelnego naparu nieco odbiega od przygotowywania klasycznych gatunków herbat. Po pierwsze, herbata oolong wymaga zastosowania wody o temperaturze 80-85°C. Długość czasu parzenia jest uzależniona od preferencji smakowych. Przy jednominutowym parzeniu uzyskujemy bardzo delikatny i subtelny napar, zaś wraz z wydłużeniem czasu parzenia aromatyczność naparu zwiększa się i przy trzech minutach osiąga optymalny poziom. Warto delektować się oolongiem po delikatnym przestudzeniu.

Jakie dobroczynne właściwości wykazuje herbata oolong? Sprzyja ona metabolizmowi tłuszczu, dzięki czemu przyspiesza proces jego spalania i skutecznie przyczynia się do wspomagania procesu odchudzania. Ponadto herbata tego typu zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy, które mają zdolność wychwytywania wolnych rodników, dzięki czemu spowalniają proces starzenia, a także mogą chronić przed chorobami nowotworami, udarami mózgu oraz miażdżycą tętnic. To jednak nie wszystko. Oolong niezwykle korzystnie działa na skórę, wyrównując jej koloryt i skutecznie zwalczając zmiany trądzikowe. W herbatach niebieskich stwierdzono też obecność substancji antyalergicznych, co z kolei pomaga zwalczać zmiany skórne związane z alergiami oraz leczyć atopowe zapalenie skóry. To wszystko świadczy o tym, że warto włączyć ten napar do codziennej diety.

Parzenie: 85°C, 1-2 minuty. Przy kolejnym zaparzaniu liści należy wydłużyć czas parzenia o mniej więcej 1 minutę.

Dodaj opinię na temat tego produktu a otrzymasz dodatkowy rabat na zakupy w Naszym sklepie.

Napisz opinię

Formosa Oolong

Formosa Oolong

Tajwańska herbata typu Oolong. Tym, co wyróżnia ją na rynku są liście camelia sinesis poddane fermentacji na poziomie 40-50%, które po zaparzeniu tworzą łagodny, zrównoważony smak z nutką prażenia. 

Inne produkty z tej kategorii