Angielska 

Angielska porcelana znana jest na całym świecie. W naszym sklepie znajdą Państwo przepiękne produkty od David Michael. To połączenie tradycji z nowoczesnością, która świetnie sprawdzi się jako codzienne dopełnienie ulubionej herbaty. Filiżanki, kubki oraz dzbanuszki ozdobione ornamentami kwiatów, owoców i ziół.

Sposób serwowania herbaty i atmosfera towarzysząca jej spożywaniu ma wcale nie mniejszy wpływ na nasze odczucia smakowe i zapachowe niż sam gatunek herbaty. Oczywiście, kiedy herbatę traktujemy jako napój do zaspokojenia pragnienia trudno delektować się jej walorami, ale już popołudniowa herbata dla relaksu, różnego rodzaju spotkania towarzyskie przy herbacie dają możliwość docenienia smaku i aromatu tego napoju, szczególnie jeśli zaserwujemy ją w serwisie z angielskiej porcelany. Dlaczego angielska porcelana a nie fajansowy lub szklany kubek? Niestety smak nawet najlepszego gatunku herbaty może popsuć jej podanie w nieodpowiednim, nieestetycznym naczyniu. Nikt nie zabrania nam picia herbaty w tym, w czym lubimy, ale według savoir – vivre najlepiej wygląda i smakuje zaparzona w porcelanowym dzbanku i pita z porcelanowej filiżanki.

Dlaczego porcelana i dlaczego angielska?

Porcelana jest rodzajem białej ceramiki wysokiej jakości, której wynalezienie zawdzięczamy Chińczykom w VII wieku. W Europie technologię produkcji opracowano dopiero w XVIII wieku w Niemczech i pilnie jej strzeżono. Ale w Wielkiej Brytanii także trwały prace nad recepturą i tam właśnie powstała porcelana kostna, do której produkcji użyto spopielonych kości bydła, kaolinu i skalenia. Porcelana przez wieki była uznawana za wyznacznik statusu majątkowego i nazywana białym złotem. Starannie wykonane, delikatne naczynia porcelanowe, często ręcznie malowane, szlachetnie zdobione od zawsze kojarzą się z klasyką i elegancją. Angielska porcelana zachwyciła królowa Wiktorię i dzięki niej stała się niezwykle ceniona szczególnie w połączeniu z angielską ceremonią picia popołudniowej herbaty.

Piękno angielskiej porcelany i magia podawanego w serwisach herbacianych napoju

W naszym sklepie mamy dla Was przepiękne filiżanki, kubki i dzbanki z angielskiej porcelany David Michael, które stanowią połączenie tradycji (wzorowane na wiktoriańskich) z nowoczesnością. Chcesz poczuć się jak na królewskim dworze? Pij herbatę w angielskiej porcelanie.