Akcesoria do Yerba Mate Znaleziono 1 produkt

Akcesoria Yerba Mate

Sklep on-line Tea Club proponuje Państwu nie tylko szeroki wybór najlepszych gatunków kawy i herbaty, ale również zestawy akcesoriów do ich przyrządzania i elegancką porcelanę, dzięki której delektowanie się ich smakiem nabiera wyjątkowego wyrazu. W naszej ofercie znajdują się akcesoria do yerba mate. Jest to aromatyczny napar przyrządzany z listków i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego, który wykazuje właściwości pobudzające, wzmacniające i oczyszczające organizm. Regularne spożywanie mate może mieć dobroczynne działanie na organizm od wewnątrz i z zewnątrz. Ten napar poprawia nawet jędrność skóry i wyrównuje jej koloryt, niwelując oznaki przemęczenia i wspomagając walkę ze stresem.

Akcesoria do yerba mate
Sortuj po

akcesoria yerba mate

Aromatyczna yerba mate – akcesoria

W naszym sklepie internetowym zakupią Państwo specjalistyczne akcesoria do parzenia yerba mate, a więc:

  • charakterystyczne, klasyczne naczynia do Yerby wykonane z tykwy
  • bombille, czyli rurki do picia naparu z sitkiem cedzącym fusy; najczęściej bombille są wyposażone w metalową ozdobę, która odczuwalnie ochładza napój (dostępne nas bombille wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, stali niklowanej czy z bambusa);
  • termometry, które służą do sprawdzania temperatury napoju – przygotowywanie yerby wymaga uwagi, nie można zalać jej zbyt gorącą wodą, ponieważ straci swoje dobroczynne działanie i nie otrzymamy aromatycznego naparu o wyjątkowym smaku.

Tajemnica odpowiedniego parzenia

W sklepie Tea Club znajdą Państwo wszystkie przydatne akcesoria do yerba mate. Naprawdę warto zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych „narzędzi”, które znacząco ułatwią proces przyrządzania naparu. Samo parzenie yerby to swoista ceremonia! Przede wszystkim należy zacząć od wsypania do kalebasy (tykwy) mate, aby wypełniło ją mniej więcej w trzech czwartych, a następnie zalać zimną wodą i odstawić na kilka minut. Następnie wodę trzeba odlać i zalać ponownie wodą przegotowaną. Napar pije się za pomocą bombilli, czyli wspomnianej już metalowej rurki z sitkiem, które ma za zadanie zatrzymać fusy.

Warto wiedzieć, że kalebasę można napełnić trzy-, a nawet czterokrotnie. W przypadku braku tykwy i bombilli mate równie można przyrządzić w kubku, ale jeśli są Państwo smakoszami tego wyjątkowego naparu, warto zakupić niezbędne akcesoria do yerba mate i uczynić rytuał z jej przygotowywania. Napar jest koloru żółto-seledynowego i smakuje jak delikatna zielona herbata. Ten smak można świetnie podkreślić dodatkiem miodu lub plasterkiem cytryny. Sprawdź akcesoria Yerba Mate dostępne w naszej ofercie!

Yerba akcesoria