Matcha 

Odkryj Matchę, którą skrywa nasza oferta! Matcha to zielona herbata w proszku. Jest ona znakomitym źródłem witamin, aminokwasów, minerałów i oczywiście polifenoli, które oczyszczają nasz organizm oraz zapobiegają chorobom nowotworowym. Przed zbiorami przykrywana jest bambusowymi matami, przez co w liściach znajduje się o wiele więcej związków odżywczych niż w tradycyjnej zielonej herbacie. Delikatny słodowy posmak idealnie komponuje się ze słodkimi przekąskami.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Matcha to zielona herbata w proszku. Jest ona znakomitym źródłem witamin, aminokwasów, minerałów i oczywiście polifenoli, które oczyszczają nasz organizm oraz zapobiegają chorobom nowotworowym. Przed zbiorami przykrywana jest bambusowymi matami, przez co w liściach znajduje się o wiele więcej związków odżywczych niż w tradycyjnej zielonej herbacie. Delikatny słodowy posmak idealnie komponuje się ze słodkimi przekąskami.


Przygotowanie ceremonialnego naparu ze sproszkowanej herbaty wymaga nie tylko odpowiedniego dozowania proporcji i przyrządów, ale również prawidłowej techniki mieszania. Powinno wykonywać się ruchy przypominające literę W lub M do momentu aż pojawi się delikatny kożuszek piany na powierzchni wody. Można wykorzystać również przestrzeń w uchwycie Chasen, by umieścić w niej kciuk, dzięki czemu sprawniej można kontrolować ruchy podczas mieszania.