Czerwona Pu-Erh 

Czerwona herbata Pu Erh

To wyjątkowy gatunek herbaty, który charakteryzuje się intensywnie ciemną barwą i wyrazistym smakiem. Ma specyficzny smak, który określany jest jako ziemisty z lekką goryczką. Czerwona herbata ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale również obniża cholesterol i chroni zęby przed próchnicą. Pu Erh poprawia pamięć, normalizuje poziom ciśnienia i zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Warto sięgnąć zarówno po herbaty klasyczne, jak i te wzbogacone o różne dodatki.

Pu Erh Chińska Wiśnia

Podkategorie

 • Klasyczna

  Herbata czerwona klasyczna

  To wyjątkowy gatunek herbaty, który charakteryzuje się intensywnie ciemną barwą i wyrazistym smakiem. Ma specyficzny smak, który określany jest jako ziemisty z lekką goryczką. Czerwona herbata ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale również obniża cholesterol i chroni zęby przed próchnicą. Pu Erh poprawia pamięć, normalizuje poziom ciśnienia i zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Długość procesu leżakowania determinuje skuteczność jej walki z nadmiernymi kilogramami i niechcianym cholesterolem, a także wpływa na głębię jej smaku.

  Pu Erh Yunnan

 • Aromatyzowana

  Herbata czerwona z dodatkami

  Herbata Pu Erh ma znakomite właściwości odchudzające oraz obniżające poziom cholesterolu we krwi. Przy długotrwałym spożywaniu zapobiega także odkładaniu się złogów miażdżycowych w tętnicach oraz pomaga pozbywać się toksyn z organizmu. Nie każdy jednak odnajduje w sobie pasję do jej wyrazistego smaku, dlatego aby nie rezygnować z jej leczniczych właściwości proponujemy herbaty czerwone z dodatkami. Kawałki owoców, przyprawy, czy aromatyczne płatki kwiatów sprawiają, że herbata Pu Erh staje się przyjemna w odbiorze nawet dla jej sceptyków.

  Pu Erh Mango Papaja

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Pu Erh Żurawina Pomarańcza

Czerwona herbata Pu Erh

Czerwona herbata Pu Erh jest uważana za jedną z najbardziej aromatycznych herbat. Wyróżnia ją ziemisty posmak o korzennej nucie i specyficzny zapach. Zawiera bardzo dużo enzymów i polifenoli. To im zawdzięcza swoje charakterystyczne właściwości odchudzające. Właśnie dlatego osoby przebywające na różnych dietach chętnie raczą się tym wybornym naparem. Można pić nawet kilka filiżanek Pu Erh dziennie. Najlepiej pić tę herbatę pół godziny po każdym posiłku.

Pu Erh to moc możliwości

Wybierając swoją kompozycję smakową, warto wziąć pod uwagę, że jest kilka odmian czerwonej herbaty. Nierzadko po zakończeniu procesu fermentacji czerwona herbata Pu Erh dojrzewa jeszcze w specjalnych warunkach, czyli leżakuje.  Te najdroższe i najbardziej wartościowe herbaty leżakują nawet pięćdziesiąt lat, zanim uzyskają odpowiednio wyraziste nuty smakowe. Produkuje się je głównie w prowincji Yunnan w Chinach.

W naszym asortymencie zebraliśmy wyjątkowe kompozycje smakowe – od tych klasycznych, pozbawionych jakichkolwiek dodatków, po te wzbogacone o owoce, kwiaty i przyprawy. Jedną z najpopularniejszych jest pełna smaku i aromatu kompozycja na bazie czerwonej herbaty Pu Erh, która zawiera egzotyczne owoce mango i papai. Często wybierana jest również Pu Erh Chińska Wiśnia, czy aromatyczne połączenie czerwonej herbaty Pu Erh Śliwka z Porzeczką. Napar ma intensywny aromat, z delikatną nutą goryczki i wyczuwalnym posmakiem, przypominającym wędzony. 

Pu Erh Mango Papaja