Susze owocowe 

Herbaty owocowe, inaczej nazywane suszami owocowymi to kompozycje składające się wyłącznie z owoców. Rozmaite kompozycje, zarówno na bazie owoców leśnych jak i egzotycznych. Nie zawierają teiny dlatego polecane są dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób starszych. Susze owocowe świetnie smakują zarówno na ciepło jak i na zimno z kostkami lodu.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 26 elementów

Wśród miłośników herbaty znajdziemy koneserów czarnej, zielonej, ale także herbat owocowych. Prawdziwi "herbaciarze" już pewnie zgrzytają zębami, bo co tak naprawdę mają wspólnego herbaty tradycyjne z owocowymi? Jedynie sposób parzenia i to, że służą do picia.

Czym różnią się herbaty owocowe od tradycyjnych?

Napar herbaciany tradycyjny uzyskujemy z listków i pąków rośliny z rodziny Camelia. Herbaty owocowe, to napar z suszu owocowego, składający się wyłącznie z owoców. Herbaty owocowe nie zawierają teiny, która jest obecna w tradycyjnej herbacie, stąd tez inne ich działanie. Herbatki owocowe orzeźwiają, rozgrzewają, ale nie mają działania pobudzającego. Ich przewaga nad herbatą tradycyjną wynika z tego, że oprócz wyrazistego smaku i aromatu są bogate w witaminę C, bioflawonoidy, witaminy z grupy B i przeciwutleniacze i mogą je spożywać dzieci i kobiety w ciąży.

Naturalne herbaty owocowe

Nie dajmy się oszukać i sprawdzajmy skład kupowanych herbat owocowych. Naturalne nie zawierają sztucznych barwników i nie są sztucznie aromatyzowane. Tylko herbaty z naturalnego suszu owocowego będą w pełni zdrowe i smaczne. Nie bójmy się wzbogacenia herbat owocowych ziołami (podnoszą walory smakowe i właściwości, byle byłyby naturalne). Dodatek cynamonu, goździków czy imbiru daje efekt rozgrzewający herbaty owocowej.

Herbaty owocowe jednoskładnikowe czy mieszanki?

Najpopularniejszy susz owocowy, z którego przygotowywane są herbatki, to maliny, czarna porzeczka, aronia, ale także owoce cytrusowe i leśne. Czy wybierzemy jednoskładnikowe czy herbaty owocowe mieszanki, wszystko zależy od naszych upodobań, ale nie wolno zamykać się na nowe doznania smakowe i warto próbować nowych mieszanek, których w naszym sklepie posiadamy ogromny wybór.

Dlaczego kupować w Teaclub?

Bo cenimy jakość, naturalne smaki i aromaty, których gwarancją są nasze dobre herbaty owocowe.