DLA ENERGII 

Herbaty energetyzujące i yerba mate

Yerba Mate zyskuje coraz więcej miłośników, którzy cenią ją za pobudzenie organizmu. W przeciwieństwie do kawy nie wypłukuje ona magnezu z organizmu, a do tego jest polecana także przy odchudzaniu, gdyż zwiększa poczucie sytości. Świetnym dodatkiem do herbaty jest także guarana, która może zawierać nawet 4 razy więcej kofeiny niż ziarna kawowca, dzięki czemu doskonale usuwa zmęczenie fizyczne i psychiczne.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów

Kiedy czujesz, że brakuje Ci energii i trudno jest Ci się skoncentrować, nie musisz sięgać po suplementy diety czy kolejną filiżanki kawy, po której drżą Ci dłonie. Spróbuj naparu z ostrokrzewu paragwajskiego lub zielonej herbaty matcha. Herbaty energetyzujące nie tylko przywracają siły, ale dostarczają organizmowi wielu cennych składników mineralnych i witamin.

Yerba mate - siła ostrokrzewu paragwajskiego

Plemiona żyjące w Ameryce Płd. korzystały z dobroczynnego żucia listków ostrokrzewu zanim dotarli do nich misjonarze w XVII wieku, którzy widząc cudownie pobudzające działanie yerby, zaczęli sami z niej korzystać, a nawet uczynili z niej źródło dochodu, zakładając plantacje ostrokrzewu. W Polsce yerba mate zaistniała w latach 90 XX wieku dzięki Leopoldowi Buderacky, który wracając do kraju po długoletniej emigracji, przywiózł zwyczaj picia mate i założył przedsiębiorstwo sprowadzające yerbę.

Herbata dodająca energii – co powoduje takie jej działanie?

Mate zawiera mateinę - trzy alkaloidy purynowe (kofeina, teobromina, teofilina), które pobudzają pracę serca, rozszerzają naczynia krwionośne i drogi oddechowe, tym samym stymulują odporność na wysiłek fizyczny, likwidują zmęczenie i poprawiają koncentrację. Picie yerba mate ma liczne korzyści dla zdrowia. Ostrokrzew jest źródłem polifenoli (profilaktyka antynowotworowa), hamuje apetyt i pomaga w walce z otyłością, chroni wątrobę.

Również krótko parzone zielone herbaty np. proszkowana matcha wykazują działanie energetyzujące. Stopniowe pobudzanie zapobiega nagłemu spadkowi energii, jak to się dzieje w przypadku kawy.

Herbaty energetyzujące – smak nie musi być nudny

Dzięki smakowym, naturalnym dodatkom herbaty dla energii zyskują nowe oblicze, a ich pobudzające działanie nie traci mocy. Pamiętać należy tylko, że herbat nie zalewamy wrzątkiem, a wodą w temperaturze 75°.

Wybór herbat dla energii jest w naszym sklepie spory i każdy znajdzie tu ulubiony smak dla siebie. Zacznij dzień z filiżanką pobudzającej herbaty.