DLA RELAKSU 

Herbaty relaksujące, uspokajające i idealne przed snem

Herbata ziołowa to dobry sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu. Ukojenie przyniesie napar z melisy oraz rooibosa, które mają właściwości wyciszające, uspokajające i odprężające organizm, pomagają również przy migrenach. Wieczorem polecane są także mieszanki suszy owocowych, które nie zawierają w swoich składzie listków herbaty, przez co nie pobudzają i można spokojnie pić je przed snem. Do tego są bardzo smaczne, a zaparzone owoce można zjeść.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Jakie gatunki herbat działają relaksująco i uspokajająco?

Czy herbata uspokaja? Chociaż herbatom przypisuje się działanie pobudzające, ponieważ zawierają teinę, to jednak odpowiednie gatunki czy dłuższe parzenie tego napoju zmienia jego właściwości. Co więcej, chwila z filiżanką herbaty pozwala oderwać myśli od stresujących sytuacji, smak i zapach pitego napoju również podziała kojąco i antydepresyjnie.

Herbaty uspokajające: biała i niebieska

Dzięki tzw. półfermentacji gatunki te praktycznie nie zawierają teiny. Obniżając ciśnienie krwi, działają wyciszająco, a dodatkowo działają przeciwnowotworowo i zapobiegają chorobom układu krążenia.

Zielona herbata – czy wycisza?

Jeśli zieloną herbatę odpowiednio długo będziemy parzyć (około 5-7 minut), to uzyskamy napar o właściwościach relaksujących.

Napary herbaciane honeybush i rooibos – dla skołatanych nerwów

Niezawierające kofeiny herbatki wykazują działanie uspokajające, są również herbatami stosowanymi przy kłopotach ze snem.

Melisa - siła relaksu zamknięta w delikatnych listkach

Najbardziej znaną i popularną herbatą relaksującą jest napar z melisy. W medycynie ludowej roślina stosowana od wieków na kłopoty z nerwami, snem i niepokojem wywołanym stresem. Swoje działanie zawdzięcza olejkom eterycznym kariofilenowi i cytralowi. Zamiast chemicznych suplementów, lepiej i zdrowiej jest wypić filiżankę herbatki z melisy. Herbata na sen – napar z melisy.

Należy zwrócić uwagę, że herbaty relaksujące mają o wiele więcej pozytywnego działania, przede wszystkim zawierają antyoksydanty, które wyłapują i neutralizują wolne rodniki odpowiadające za choroby nowotworowe i choroby układu krążenia, czyli odprężając się, wspieramy jednocześnie swój układ odpornościowy.

Owocowe herbatki - relaks na każdy dzień

O tym, że owoce posiadają wiele cennych witamin i minerałów, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeśli do tego dodamy smak i aromat herbatek owocowych, to ich działanie relaksacyjne jest nie do podważenia.

Usiądź wygodnie w fotelu i oddaj się błogiemu spokojowi smakując relaksujące herbaty zakupione w naszym sklepie.